Tüm yazılar

Kategori

Online Terapi

Online terapi hakkında bilmeniz gereken her şey: etkinliği, güvenliği ve yüz yüze terapi ile karşılaştırması.

16 yazı

Yurt Dışındaki Türk Bireylere Yönelik Online Terapi Çözümleri
Online Terapi

Yurt Dışındaki Türk Bireylere Yönelik Online Terapi Çözümleri

Yurt dışında yaşayan Türk bireyler, yeni bir kültüre adapte olma sürecinde çeşitli psikolojik zorluklarla karşılaşmaktadır. Bu zorluklar, dil bariyeri, kültürel uyumsuzluk ve sosyal izolasyon gibi fak

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS5 dk

1 Mayıs 2025

Devamını oku
Online Psikolog ile Görüş: Güvenli, Etkili ve Bilimsel Terapi Yöntemi – Mete Psikoloji
Online Terapi

Online Psikolog ile Görüş: Güvenli, Etkili ve Bilimsel Terapi Yöntemi – Mete Psikoloji

Online psikolog arayışındaysan Mete Psikoloji uzman kadrosuyla güvenli ve bilimsel terapiyi evine getiriyor. Hemen online terapiye başla!

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS5 dk

15 Haziran 2025

Devamını oku
Online Terapi Almanın 7 Bilimsel Faydası
Online Terapi

Online Terapi Almanın 7 Bilimsel Faydası

Online terapi almanın 7 bilimsel faydasını keşfedin. Mete Psikoloji ile zaman ve mekândan bağımsız, güvenli ve etkili terapiye hemen başlayın.

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS5 dk

16 Haziran 2025

Devamını oku
Anksiyete için Online Terapi Almanın 5 Bilimsel Faydası
Anksiyete & KaygıOnline Terapi

Anksiyete için Online Terapi Almanın 5 Bilimsel Faydası

Anksiyete için online terapi almanın 5 bilimsel faydasını öğrenin. Mete Psikoloji, uzman klinik psikologlarla güvenli, etkili ve Türkçe destek sunar.

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS5 dk

18 Haziran 2025

Devamını oku
Online Psikolog: Kimdir, Ne Sunar ve Hangi Durumlarda En Doğru Seçimdir?
Online Terapi

Online Psikolog: Kimdir, Ne Sunar ve Hangi Durumlarda En Doğru Seçimdir?

Online psikolog, psikolojik destek ve psikoterapi süreçlerini güvenli dijital platformlar üzerinden, kanıta dayalı yaklaşımlarla yürüten uzmandır. Günümüzün…

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS5 dk

3 Ekim 2025

Devamını oku
Yurt Dışında Yaşayan Türkler İçin Online Terapi
Online Terapi

Yurt Dışında Yaşayan Türkler İçin Online Terapi

Yurt dışında Türkçe psikolojik destek bulmak zorlaşabilir. Göçün kendine özgü psikolojik yükleri için kendi dilinizde destek almanın önemi büyüktür.

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS2 dk

1 Şubat 2026

Devamını oku
Online Terapi Nasıl Çalışır? Adım Adım Rehber
Online Terapi

Online Terapi Nasıl Çalışır? Adım Adım Rehber

Online terapi hem pratik hem de kanıta dayalı etkili bir seçenek. Nasıl çalıştığını, ilk seansın nasıl geçtiğini ve sizin için doğru olup olmadığını açıklıyoruz.

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS3 dk

16 Şubat 2026

Devamını oku
Antalya'dan Online Terapi: Nasıl Çalışır, Kime Uygun?
Online Terapi

Antalya'dan Online Terapi: Nasıl Çalışır, Kime Uygun?

Antalya'dan psikolojik destek almanın iki yolu var: ofiste yüz yüze veya online. Online terapinin nasıl işlediğini ve kime uygun olduğunu açıklıyoruz.

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS2 dk

17 Şubat 2026

Devamını oku
Online Terapi Her Durum İçin Uygun mu? Sınırlar ve İstisnalar
Online Terapi

Online Terapi Her Durum İçin Uygun mu? Sınırlar ve İstisnalar

Online terapi son yıllarda büyük ölçüde yaygınlaştı ve pek çok kişiye gerçek fayda sağladı. Ama her durum için her zaman doğru seçenek olmayabilir.

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS2 dk

11 Eylül 2026

Devamını oku
Online Terapi ile Yüz Yüze Terapinin Karşılaştırılması
Online Terapi

Online Terapi ile Yüz Yüze Terapinin Karşılaştırılması

Araştırmalar online ve yüz yüze terapinin birçok durumda karşılaştırılabilir etkinlik gösterdiğini ortaya koyuyor; seçimi belirleyen asıl faktör terapötik ilişki kalitesidir.

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS2 dk

11 Nisan 2026

Devamını oku
Online Terapi vs Yüz Yüze Terapi: Hangisi Daha Etkili?
Karşılaştırma RehberiOnline Terapi

Online Terapi vs Yüz Yüze Terapi: Hangisi Daha Etkili?

Bilimsel araştırmalar online terapinin yüz yüze terapi kadar etkili olduğunu göstermektedir. Pratik fark erişim, esneklik ve maliyettedir. Şiddetli kriz, çocuk terapisi ve bazı vakalar için yüz yüze hâlâ tercih edilir.

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS5 dk

13 Mayıs 2026

Devamını oku
Yerel Psikoloji Ofisi vs Online Platform: Antalya'da Terapi Seçimi
Karşılaştırma RehberiOnline Terapi

Yerel Psikoloji Ofisi vs Online Platform: Antalya'da Terapi Seçimi

Online terapi platformları erişim kolaylığı sunar ancak süreklilik, takip ve krizde yüz yüze geçiş açısından sınırları vardır. Yerel bir psikoloji ofisi neyi farklı sağlar? Antalya bağlamında pratik bir karşılaştırma.

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS6 dk

29 Eylül 2026

Devamını oku
Antalya'da Yabancı Sakinler İçin İngilizce Terapi
GenelOnline Terapi

Antalya'da Yabancı Sakinler İçin İngilizce Terapi

Antalya'da yaşayan İngilizce konuşan yabancı sakinler için psikoterapi süreci, kültür şoku ve uyum güçlükleriyle başa çıkma yolları ve BPS standartlarında İngilizce hizmet veren klinik psikolog seçim kriterleri ele alınıyor.

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS4 dk

11 Ekim 2026

Devamını oku
Manavgat'tan Online Terapi: Şehir Dışı Hastalar
Online Terapi

Manavgat'tan Online Terapi: Şehir Dışı Hastalar

Manavgat ve Side gibi merkeze uzak bölgelerden düzenli terapiye erişmek lojistik olarak zorlu olabilir. Online terapinin etkililiği, uygunluğu ve düzgün bir oturum kurmanın pratik adımları.

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS4 dk

13 Ekim 2026

Devamını oku
Online Terapide Etik Sınırlar: Türkiye'de Neler Önemli?
Terapi EtiğiOnline Terapi

Online Terapide Etik Sınırlar: Türkiye'de Neler Önemli?

Online terapi, ulaşılabilirliği artırırken yeni etik soruları beraberinde getiriyor. Veri güvenliği, kriz anında müdahale, uzmanın yetki alanı ve bilgilendirilmiş rızanın Türkiye bağlamında nasıl ele alınması gerektiğine dair bir yazı.

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS7 dk

10 Kasım 2026

Devamını oku
Online mu Yüz Yüze mi Çift Terapisi: Etkililik Verisi
Karşılaştırma RehberiOnline Terapi

Online mu Yüz Yüze mi Çift Terapisi: Etkililik Verisi

Online çift terapisi mi yüz yüze mi etkilidir? Doerner, Snyder ve diğer çalışmaların verilerine göre iki format da benzer sonuç üretiyor; seçim partnerlerin yaşam koşullarına bağlı.

Uzm. Psk. Berk MeteGMBPsS4 dk

29 Eylül 2026

Devamını oku

Profesyonel destek mi arıyorsunuz?

BPS üyesi klinik psikologlarımızla Antalya'da veya online görüşebilirsiniz.